Velkommen til Aarsvej 5 ved Aggersund, nord for Løgstør
Boligen og erhvervsdelen fremtræder begge velholdte og velbyggede. Bolig er fra 1963 med hele 195 kvm i et plan. Indrettet med stor stue forlænget af en sydvendt udestue, hvor man kan nyde solen og hele dagen. Der er derudover et stort soveværelse, velholdt kvalitetskøkken med god spiseplads, stort badeværelse, kontor, teknikrum, sauna og stort bryggers. Det er et hus med særdeles god rummelighed, hvilket giver køber rig mulighed for selv at indrette efter egne ønsker. På den østvendte terrasse og i haven kan du i ro og mag nyde privatlivet kun omgivet af grønne marker, ligesom du kan få et fint kig til vandet. Haven og terrassen er ugeneret fra erhvervsdelen.
Erhvervsdelen består af 1.143 kvm værksted, lager og garage, som er bygget til autoværksted, men som har et væld af andre anvendelsesmuligheder. Her er plads til erhvervsfællesskab, udsalgs-lokale, let produktion eller værksted. Alt fremtræder i rigtig pæn stand, og klar til købers brug!
Opvarmning sker med træpillefyr, solvarme og desuden suppleret med solceller.
Uanset hvad du vælger at kaste dig ud i, så er du garanteret særdeles god eksponering med en grund og facade ud til rundkørslen lige syd for Aggersundbroen. Du får meget “value for money” i denne ejendom!
Hvis du vil blive klogere på mulighederne eller se ejendommen for yderligere inspiration, så kontakt os i dag for en fremvisning på tlf. 20247452.
- Ejendomsareal: 195 m2
- Grundareal: 6728 m2
- Byggeår: 1963
- Energimærke: C
- Kontant: 1.490.000 kr.
- Sagsnr: ABB0019

Har du spørgsmål, så kontakt mig
Tom Madsen
Ejendomsmægler og Valuar, MDE
Telefon: 8853 5437
Mobil: 2024 7452
tm@johnfrandsen.dk
Din professionelle partner
Hos John Frandsen Erhverv er vores mål at skabe resultater og merværdi for dig som kunde. Vi har altid dine ønsker og behov i fokus, og hos os får du seriøs sparring og rådgivning i alle ejendomsformidlingens faser.
Om os
Ejendomsmæglerfirmaet John Frandsen er et af Danmarks største, selvstændige ejendomsmæglerfirmaer.